Арбітражний процес
Архітектура
Астрологія
Астрономія
Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Біологія і хімія
Біржова справа
Ботаніка та сільське гос-во
Бухгалтерський облік і аудит
Валютні відносини
Ветеринарія
Військова кафедра
Географія
Геодезія
Геологія
Етика
Держава і право
Цивільне право і процес
Діловодство
Гроші та кредит
Природничі науки
Журналістика
Екологія
Видавнича справа та поліграфія
Інвестиції
Іноземна мова
Інформатика
Інформатика, програмування
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Кибернетика
Комунікації і зв'язок
Комп'ютерні науки
Косметологія
Короткий зміст творів
Криміналістика
Кримінологія
Криптология
Кулінарія
Культура і мистецтво
Культурологія
Російська література
Література і російська мова
Логіка
Логістика
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Медичні науки
Міжнародне публічне право
Міжнародне приватне право
Міжнародні відносини
Менеджмент
Металургія
Москвоведение
Мовознавство
Музика
Муніципальне право
Податки, оподаткування
Наука і техніка
Нарисна геометрія
Новітня історія, політологія
Оккультизм
Решта реферати
Педагогіка
Поліграфія
Політологія
Право
Право, юриспруденція
Підприємництво
Промисловість, виробництво
Психологія
Психологія, педагогіка
Радіоелектроніка
Реклама
Релігія і міфологія
Риторика
Сексологія
Соціологія
Статистика
Страхування
Будівельні науки
Будівництво
Схемотехника
Митна система
Теорія держави і права
Теорія організації
Теплотехніка
Технологія
Товарознавство
Транспорт
Трудове право
Туризм
Кримінальне право і процес
Керування
Управлінські науки
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінансові науки
Фінанси
Фотографія
Хімія
Господарське право
Цифрові пристрої
Екологічне право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Економічна географія
Економічна теорія
Ергономіка
Структурно-літологічні особливості та морфологія зруденіння родовища Східний Джімідон
Категорія: Географія

Структурно-літологічні особливості і морфологія зруденіння родовища Східний Джімідон

Ст. преп. Галушкина Е. Ю., гол. геолог Давидов К. В., проф. Кодзаев Ю. В.

Кафедра геології та пошуково-розвідувального справи.

Північно-Кавказький гірничо-металургійний інститут (державний технологічний університет).

Гірничо-розвідницьке підприємство "Цветметразведка"

Проведено комплекс досліджень, завдання яких: визначення морфології основних рудних тел, встановлення структурно-літологічного контролю у розміщенні зруденіння і отриманні ознак для віднесення даного родовища до певного промислово-генетичному типу.

Для Садонского свинцево-цинкового комбінату найважливішим завданням є розширення його мінеральної бази. Найперспективнішим ділянкою є Східний Джімідон. Це родовище являє собою досить складний об'єкт, де вивчення морфології рудних тіл і параметрів розподілу корисних компонентів руд є необхідною умовою для оцінки запасів родовища і найбільш раціонального ведення пошуково-оціночних робіт.

Джімідонское родовище є складовою частиною Садонского рудного району і спільно з ним розташовується у внутрішній частині Садонской вулкана-тектонечской депресії, сформованої у зв'язку з періодом кіммерійської тектоно-магматичної активізації Казбекско-Тоторской зони. У структурному відношенні воно займає область східного замикання Садоно-Унальской горст-антикліналі, представленої Джімідонскім підняттям, який занурюється в південно-східному напрямку. У будові рудного поля беруть участь утворення двох структурних поверхів: епібайкальского-герцинського і кіммерійського.

поліметалічні руди Східно-Джімідонского родовища являють собою типово жильні прояви поліметалів, характерні для Садонского рудного району в цілому, і утворюють, в основному, крутопадаючих рудні жили, прожилки, лінзи, зони брекчірованія, гнізда, вкраплення, приурочені до тектонічних зонах і Оперяють їх тріщинах переважно північно-східного простягання.

жильні свіцово-цинкове зруденіння, Простежена в межах усього стратиграфічного розрізу, було сформовано з гідротермальних розчинів в процесі чотирьох послідовних стадій мінералізації, 2 і 3-я з яких були продуктивними і зумовили відкладення основної маси промислових руд, локалізованих серед порід доюрского фундаменту і в граніт-порфіру Ардон-ногкауского комплексу. Встановлено, що сульфідні зруденіння на родовищі розподілено у формі рудного пучка, стрижнева частина якого представлена рудної зоною Кореневий.

Інтенсивне дорудное трещинообразование призвело до закладеного крутопадаючих субмеридіональними тектонічних зон і Оперяють їх відколів переважно північно-східного простягання з падінням 280 - 340, рідше 100 - 160 і кутами 20 - 85 градусів. У протягом усього періоду формування родовища відбувалося неодноразове розкриття і подновленіе дорудних тріщин, які в даний час вміщують мінеральні асоціації всіх стадій з характерними структурами дроблення, корродірованія і цементації. Формування пострудних порушень відбувалося за субширотне, рідше північно-західній орієнтуванні тріщин, що представляють собою малопотужні, але протяжні системи, виконані Глінкою тертя і дрібними уламками порід. Аналіз всіх отриманих даних свідчить про роль центрального розлому як рудоподводящего, від тектонічної зони якого відбувався рух гідротермальних розчинів за Оперяють тріщин і зон дроблення, що є рудовмещающімі і мають переважно північно-східне простягання.

Морфологія рудних тіл визначається будовою рудовмещающіх порожнин і зон тріщинуватості, а мінеральна зональність - зміною фізико-хімічних параметрів мінералообразованія в міру віддалення від зони рудоподводящего розлому і літологічних складом вміщуючих порід.

Морфологія зруденіння представлена поєднанням субвертікальних жілообразних рудних тіл з субсогласнимі пологозалегающімі типу покладів. Крутопадаючих рудні тіла, представлені жилами виконання і заміщення, тяжіють до тріщин відколу. У локалізації субсогласних тел типу покладів важлива роль належить флексурним порожнинах і ділянках межслоевих зривів при неодмінної поєднанні їх з крутопадаючих ру-доподводящімі структурами. Найбільш сприятливими для локалізації рудних тіл типу покладів є кордону розділу літологічних пачок з гетерогенним будовою. Значна роль у формуванні рудних покладів належить також пологим тектонічних порушень, згодних із загальним напрямком занурення Джімідонского підняття; цього ж напрямку відповідають і напрямки багатьох ДАЕК діоритові складу Ардон-ногкауского комплексу.

Висновок. Результати робіт дозволили виявити ряд закономірностей у локалізації поліметалевого оруденення Східно-Джімідонского родовища, необхідних для перспективної оцінки та визначення подальших напрямків робіт на площі Джімідонского підняття і суміжних ділянок. Дані досліджень можуть бути використані при пошуках і ревізії аналогічних рудопроявлень в кристалічних товщах.

Список літератури

Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.skgtu.ru/

Теги:Структурно, літологічні, особливості, морфологія, оруденення, родовища, Східний, Джімідон