Арбітражний процес
Архітектура
Астрологія
Астрономія
Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Біологія і хімія
Біржова справа
Ботаніка та сільське гос-во
Бухгалтерський облік і аудит
Валютні відносини
Ветеринарія
Військова кафедра
Географія
Геодезія
Геологія
Етика
Держава і право
Цивільне право і процес
Діловодство
Гроші та кредит
Природничі науки
Журналістика
Екологія
Видавнича справа та поліграфія
Інвестиції
Іноземна мова
Інформатика
Інформатика, програмування
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Кибернетика
Комунікації і зв'язок
Комп'ютерні науки
Косметологія
Короткий зміст творів
Криміналістика
Кримінологія
Криптология
Кулінарія
Культура і мистецтво
Культурологія
Російська література
Література і російська мова
Логіка
Логістика
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Медичні науки
Міжнародне публічне право
Міжнародне приватне право
Міжнародні відносини
Менеджмент
Металургія
Москвоведение
Мовознавство
Музика
Муніципальне право
Податки, оподаткування
Наука і техніка
Нарисна геометрія
Новітня історія, політологія
Оккультизм
Решта реферати
Педагогіка
Поліграфія
Політологія
Право
Право, юриспруденція
Підприємництво
Промисловість, виробництво
Психологія
Психологія, педагогіка
Радіоелектроніка
Реклама
Релігія і міфологія
Риторика
Сексологія
Соціологія
Статистика
Страхування
Будівельні науки
Будівництво
Схемотехника
Митна система
Теорія держави і права
Теорія організації
Теплотехніка
Технологія
Товарознавство
Транспорт
Трудове право
Туризм
Кримінальне право і процес
Керування
Управлінські науки
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінансові науки
Фінанси
Фотографія
Хімія
Господарське право
Цифрові пристрої
Екологічне право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Економічна географія
Економічна теорія
Ергономіка
Германік
Категорія: Біографії

Германік

Германік був старшим сином Друза Старшого і Антонії Молодшій. В 4 р. за наказом Октавіана Серпня він був усиновлений своїм дядьком Тиберієм і став іменуватися Германік Цезар, або Германік Юлій Цезар. «Всіма тілесними і душевними достоїнствами Германік був наділений, як ніхто інший, йому були властиві рідкісна краса і хоробрість, чудові здібності до науки і красномовства, безприкладна доброта, гаряче бажання і дивовижне вміння здобути прихильність народу і здобути його. Ворога він не раз перемагав в ручки. Виступати з промовами в суді він не перестав навіть після тріумфу. Серед пам'ятників його вченості залишилися навіть комедії, написані ним по-грецьки.

Він знизав рясні плоди своїх чудових якостей. Рідні так поважали і цінували його, що сам серпня довго вагався, не чи призначити його своїм спадкоємцем і, нарешті, звелів Тиберію його усиновити. А народ так любив його, що коли він куди-небудь приїжджав або звідки-небудь їхав, то через безліч зустрічаючих або проводжаючих навіть життя його іноді бувала в небезпеці, коли ж він повертався з Німеччини після приборкання заколоту, то все преторіанської когорти виступили йому назустріч, хоча наказано було виступити тільки двом, а народ римський без розбору стану, віку і статі висипав зустрічати його за 20 миль » (Свет. Кал. 3-4).

Любов до Германіка була настільки велика, що в 14 р. після смерті серпня всі легіони запропонували йому верховну владу, але він відмовився, не бажаючи йти проти Тіберія, свого дядька і вітчима. Вірність боргу Гер-Манік ставив понад усе і ніколи ні в найменшій мірі не був рабом честолюбства.

Германік проявив себе як чудовий полководець і двічі був удостоєний почесного титулу імператора.

З 13 г. Германік був головнокомандувачем восьми легіонів, що стояли на берегах Рейну, його популярність серед воїнів і успіхи в Німеччині були б настільки важливими, що викликали заздрість Тіберія. Для остаточної перемоги над германцями потрібна була ще одна літня кампанія, проте Тіберій у 18 р. під різними пристойними приводами відкликав Германіка і відправив його воювати на Схід.

В 19 г. Германік у віці 34 років став жертвою підступів із боку намісника Сирії Гнея Кальпурнія Пізона і його дружини Планціни. Германік був отруєний повільно діючими засобами. Перед смертю він сказав: «Якщо б я йшов з життя по велінням долі, то й тоді були б справедливі мої нарікання на богів, передчасною смертю викрадають мене ще зовсім молодим у моїх рідних, у дітей, у вітчизни, але мене злочинно погубили Пізона і Планціна, і я хочу запам'ятати у ваших серцях моє останнє прохання: повідомте батька і брата, якими бідами охоплений, якими підступами оточений, я закінчив мою нещасну життя ще найгіршою смертю »(Тац. Анн. II, 71).

Германік користувався загальною любов'ю, тому його смерть викликала в народі не тільки велику біду, але і гнів на несправедливість богів.

«В день, коли він помер, люди обсипали камінням храми, перекидали вівтарі богів, деякі викидали на вулицю домашніх ларів (лари - божества будинку), деякі викидали новонароджених детей1. Навіть варвари, кажуть, що воювали між собою або з римлянами, припинили війну, немов об'єднані загальним і близьким кожному горем; деякі знатні варвари відпустили собі бороду і поголили голови дружинам на знак найбільшої недолі, й сам цар царів (Артабан III парфянський) відмовився від полювань і бенкетів з вельможами, що у парфян служить знаком жалоби. А в Римі народ, пригнічений і пригнічений перший звісткою про його хвороби, чекав і чекав нових гінців, і коли, вже ввечері, невідомо звідки раптом поширилася звістку, що він знову здоровий, то все натовпом з факелами і жертовними тваринами кинулися на Капітолій і ледь не зірвали двері храму в жадобі швидше виконати обіти; сам Тіберій був розбуджений серед ночі радісних співом, чутним з усіх сторін:

Живий, здоров, врятований Германік: Рим врятовано і світ врятований!

Коли ж, нарешті, виразно стало відомо, що його вже немає, то ніякі звернення, ніякі постанови не могли вгамувати народне горе, і плач про нього тривав навіть у грудневі свята (17, 18 і 19 грудня святкувалися Сатурналії). Славу померлого і жаль про нього посилили жахи наступних років, і всім не без підстави здавалося, що прорвало незабаром лють Тіберія раніше стримувалася тільки завдяки повазі до Германіка і з страху перед ним » (Свет. Кал. 5-6).

урну з прахом Германіка привезли в Рим і здійснили урочистий обряд поховання, на якому, однак, не були присутні ні Тиберій, ні Лівія.

Як пише Тацит, «все добре знали, що Тіберій обрадуваний смертю Германіка і з Важко це приховує. Тіберій і Лівія не з'явилися перед народом, чи то вважаючи, що унизят свою велич, віддаючись горю в усіх на очах, чи то боячись виявити своє лицемірство під стількома спрямованими на них поглядами »(Тац. Анн. III, 2-3).

Антонія Молодша, мати Германіка, теж не була на похороні. У Римі ходили чутки, що її не пустили Тіберій і Лівія, щоб усім здавалося, ніби вони самі залишилися під палаці тільки заради того, щоб її втішати.

«Тиберій, щоб припинити чутки в народі, нагадав йому особливим едиктом (офіційним заявою), що безліч прославлених римлян віддало життя за батьківщину, але ні про кого не журилися так невтішно, як про Германіка. Це було б великою честю і для нього, і для всіх, якщо б дотримувалася належна міра. Але мужам, що займає високе положення, і народу-повелителя не личить уподібнюватися рядовим сім'ям і малим громадам. Правителі смертні - держава вічно. Тому нехай вони повертаються до повсякденних занять і не відмовляються від розваг, тому що скоро будуть дані театральні вистави на честь Великої Матері Богів (цей культ прийшов в Рим з Малої Азії) »(Тац. Анн. III, 6).

Проти Пізона і Планціни було порушено судовий процес, в ході якого Пізона наклав на себе руки, а Планціна помилуваний завдяки заступництву Лівії. Однак ненависть римлян до Планціне була настільки велика, що їй довелося покінчити з собою після смерті Лівії.

Список літератури

Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/History/fedor/01.php

Теги:Германік