Арбітражний процес
Архітектура
Астрологія
Астрономія
Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Біологія і хімія
Біржова справа
Ботаніка та сільське гос-во
Бухгалтерський облік і аудит
Валютні відносини
Ветеринарія
Військова кафедра
Географія
Геодезія
Геологія
Етика
Держава і право
Цивільне право і процес
Діловодство
Гроші та кредит
Природничі науки
Журналістика
Екологія
Видавнича справа та поліграфія
Інвестиції
Іноземна мова
Інформатика
Інформатика, програмування
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Кибернетика
Комунікації і зв'язок
Комп'ютерні науки
Косметологія
Короткий зміст творів
Криміналістика
Кримінологія
Криптология
Кулінарія
Культура і мистецтво
Культурологія
Російська література
Література і російська мова
Логіка
Логістика
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Медичні науки
Міжнародне публічне право
Міжнародне приватне право
Міжнародні відносини
Менеджмент
Металургія
Москвоведение
Мовознавство
Музика
Муніципальне право
Податки, оподаткування
Наука і техніка
Нарисна геометрія
Новітня історія, політологія
Оккультизм
Решта реферати
Педагогіка
Поліграфія
Політологія
Право
Право, юриспруденція
Підприємництво
Промисловість, виробництво
Психологія
Психологія, педагогіка
Радіоелектроніка
Реклама
Релігія і міфологія
Риторика
Сексологія
Соціологія
Статистика
Страхування
Будівельні науки
Будівництво
Схемотехника
Митна система
Теорія держави і права
Теорія організації
Теплотехніка
Технологія
Товарознавство
Транспорт
Трудове право
Туризм
Кримінальне право і процес
Керування
Управлінські науки
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінансові науки
Фінанси
Фотографія
Хімія
Господарське право
Цифрові пристрої
Екологічне право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Економічна географія
Економічна теорія
Ергономіка
Лимонне дерево
Лимонне дерево.
Батьківщиною лимона вважають Східну Індію та Індокитай. Назва "лимон" відбулося, ймовірно, від малайського слова "Лемо", а в Китаї він називається "лімунг", що означає "корисний для матерів". У дикому стані лимон невідомий. Культура лимона дуже давня. У письмових джерелах вперше згадується з XII ст. У Китаї вирощувався ще за 2200 років до н. е.. У Європу завезений португальцями в XV ст. До Росії лимон потрапив більше ста років тому з Туреччини до села Павлово (недалеко від Нижнього Новгорода). З тих пір жителі села вирощують лимони в діжках у себе вдома. Протягом багатьох років розведення з'явився новий сорт Лимон Павловський, який відмінно пристосований до кімнатних умов. Одне деревце кімнатного лимона може давати при правильному догляді в рік 10 - 16 плодів. В даний час кімнатні лимони можна зустріти повсюдно.
 Лимон славиться високим вмістом вітаміну С. Протягом багатьох століть лікарі лікували хворих апельсиновим і лимонним соком від ревматизму, захворювань цингу, вживали як профілактику від отрути і чуми. У 1795 р. був навіть виданий спеціальний закон про щоденну видачу екіпажам кораблів порції лимонного соку. З квітів, корок плодів і листя цитрусових одержують ефірні олії, на плодах і кірках наполягають вина і лікери, плоди зацукровують, сушені кірки (цедру) кладуть у кондитерські вироби. У столярному і токарному справі надзвичайно цінується деревина. Найбільші плантації лимонів у світі в Італії, і особливо на острові Сицилія Лимон вирощують також на Кавказі і в Середній Азії.
Лимон відноситься до роду цитрус родини рутових. До роду цитрус відносяться також апельсин, мандарин, грейпфрут, помаранча, помпельмус, цитрон, юнос, кінкан японська.
Павловський Лимон - вічнозелене невелике дерево 1,5 - 2 м заввишки, зазвичай з колючками.
Листя на коротких черешках, довгасто-узкояйцевідние або ланцетні, дрібнозубчасті, шкірясті, з просвічує точками - залізячками, які містять ефірну олію, з характерним лимонним запахом. Листя у лимона містять основний запас поживних речовин всієї рослини. Відтік вуглеводів з них йде в міру необхідності і використовується на зростання нових гілок, зростання і дозрівання самих плодів. Вірним показником гарного стану лимонного деревця є велика кількість здорових листя. Кожен лист живе в середньому 2 роки, при гарному догляді - до 3 років. У сприятливих умовах у лимона протягом року спостерігалося 3-4 періоду посиленого росту. Листя весняного періоду зростання звичайно крупніше й більш яскраво пофарбовані. Час інтенсивного росту може не збігатися навіть у різних гілок у межах однієї крони. Якщо листя обсипається - це ознака того, що лимон хворіє і необхідно терміново вживати заходів. Втрата листя негативно позначається на подальшому розвитку і плодоношенні лимонного дерева. У зв'язку з цим за листям треба ретельно доглядати, берегти їх, не допускати передчасного осипання. Для дозрівання одного плоду, деревце повинно мати не менше 10 - 15 здорових і фізіологічно активних листя.
гілки у лимона ароматні, пазухи, одиночні або в невеликих кистях. Чашечка 4-5-зубчаста, віночок - з 5 довгасто-лінійних пелюсток, зверху білих, знизу червонуватих. Тичинок багато, маточка з верхньою 8-10-гнездной зав'яззю. Бутони можуть з'являтися в будь-який час року, але частіше за все рясне цвітіння спостерігається з лютого-березня по серпень. Але в зимових квітів лимонів може бути недорозвинений маточка, а тичинок 35 замість 25. У таких кольорів плоди не зав'язуються. Одночасно на дереві можна бачити зрілі плоди, квітки і бутони. Цвітіння і плодоношення зазвичай відбувається на гілках 4-го і більш високих порядків розгалуження. Цвітіння триває кілька днів. Квіти мають ніжний аромат. Сприятлива температура для бутонізації і цвітіння 16-18 ° С, але як правило і при більш високій температурі 22-25 ° С проблем теж не виникає. Часто при плодоношенні на рослині утворюється багато зав'язей, але так як лимон не в змозі «вигодувати» їх і втримати, то частина їх, через кілька днів після утворення опадає. Іноді відбувається другий осипання деяких зав'язей, коли плоди досягнуть розміру горіха ліщини. Щоб уникнути цього, слід з самого початку частина зав'язей видалити з таким розрахунком, щоб залишилися, були рівномірно розподілені по всій кроні рослини і не забувати правило: 10-15 листя на один плід.
Пл лимона має товсту, двошарову шкірку і м'якоть, що оточує насіння. М'якоть складається із заповнених соком мішечків. У гніздах пл, частках, - 1-2 насіння. У зовнішньому шарі зрілої шкірки є безліч кулястих залозок, що виділяють ефірну олію. Білий, пористий, пухкий шар шкірки називається альбедо. Завдяки пухкому альбедо у апельсина та мандарина м'якоть легко відокремлюється від шкірки.
Коренева система у лимона (як і у всіх цитрусових) має свої особливості, на кінцях коренів звичайних рослин знаходяться кореневі волоски, за допомогою яких вони всмоктують з грунту воду з розчиненими в ній мінеральними речовинами. У лимона ж справжні кореневі волоски відсутні. Замість них на кінцях тонких коренів знаходяться потовщення з ниток грунтових грибів. Ці потовщення називають грібокорнямі, або мікоризою. Мікориза - це симбіоз гриба з молодим коренем рослини. Гриб отримує від кореня поживні речовини, а сам сприяє всмоктуванню рослиною потрібних йому мінеральних речовин. Мікориза гине при тривалій відсутності вологи і слабкою повітропроникності земляної грудки, а також при температурі вище 50 ° С і нижче -7 ° С. Через таку кореневої системи лимонні деревця при температурі нижче 0 ° С сильно пошкоджуються і повністю гинуть при температурі нижче -7 ° С.

Теги:Лимонне, дерево