Арбітражний процес
Архітектура
Астрологія
Астрономія
Банківська справа
Безпека життєдіяльності
Біографії
Біологія
Біологія і хімія
Біржова справа
Ботаніка та сільське гос-во
Бухгалтерський облік і аудит
Валютні відносини
Ветеринарія
Військова кафедра
Географія
Геодезія
Геологія
Етика
Держава і право
Цивільне право і процес
Діловодство
Гроші та кредит
Природничі науки
Журналістика
Екологія
Видавнича справа та поліграфія
Інвестиції
Іноземна мова
Інформатика
Інформатика, програмування
Історичні особистості
Історія
Історія техніки
Кибернетика
Комунікації і зв'язок
Комп'ютерні науки
Косметологія
Короткий зміст творів
Криміналістика
Кримінологія
Криптология
Кулінарія
Культура і мистецтво
Культурологія
Російська література
Література і російська мова
Логіка
Логістика
Маркетинг
Математика
Медицина, здоров'я
Медичні науки
Міжнародне публічне право
Міжнародне приватне право
Міжнародні відносини
Менеджмент
Металургія
Москвоведение
Мовознавство
Музика
Муніципальне право
Податки, оподаткування
Наука і техніка
Нарисна геометрія
Новітня історія, політологія
Оккультизм
Решта реферати
Педагогіка
Поліграфія
Політологія
Право
Право, юриспруденція
Підприємництво
Промисловість, виробництво
Психологія
Психологія, педагогіка
Радіоелектроніка
Реклама
Релігія і міфологія
Риторика
Сексологія
Соціологія
Статистика
Страхування
Будівельні науки
Будівництво
Схемотехника
Митна система
Теорія держави і права
Теорія організації
Теплотехніка
Технологія
Товарознавство
Транспорт
Трудове право
Туризм
Кримінальне право і процес
Керування
Управлінські науки
Фізика
Фізкультура і спорт
Філософія
Фінансові науки
Фінанси
Фотографія
Хімія
Господарське право
Цифрові пристрої
Екологічне право
Екологія
Економіка
Економіко-математичне моделювання
Економічна географія
Економічна теорія
Ергономіка
Серцево-судинна система тварин
Категорія: Ветеринарія

Серцево-судинна система

Серцево-судинна система складається з серця, кровоносних ілімфатичних судин. У функціональному відношенні ця система забезпечуєрух по організму крові та лімфи, створюючи ефективну систему доставкидо органів і тканин кисню, поживних і біологічно активних речовин івидалення продуктів метаболізму.

СЕРЦЕ

Серце - основний орган, що приводить в рух кров. У ссавціввоно складається з двох з'єднаних половин - правої і лівої. Як права, так іліва половини мають два відділи - передсердя і шлуночок, що повідомляютьсячерез отвори, на межі яких розташовані відкриваються у бікшлуночків клапани. У стінці передсердь і шлуночків розрізняють триоболонки: внутрішню - ендокардит, середню - міокард і зовнішню - епікардом.

В ембріогенезі оболонки серця починають формуватися в дуже раннійперіод розвитку, коли зародок має вигляд тришаровою платівки. Спочатку змезенхімних клітин між ендодерми і вісцеральним листкомнесегментірованной мезодерми розвиваються два окремі трубочки, яківипинаються в целомічну порожнину тіла. Надалі, у зв'язку ззбільшенням тулубної складки, мезенхімние трубки зближуються, зростаються із них утворюється одна, яка стає ендокардит.

Ділянки вісцерального листка мезодерми, прилеглі до ендокардит,отримали назву міоепікардіальних платівок. Внутрішня пластинкаперетворюється на міокард, а з зовнішньої утворюється епікардом. Подальшеформування серця пов'язано з нерівномірним розростанням окремих діляноксерцевої трубки. Клапани серця розвиваються як складки ендокарда, вякі пізніше вростає сполучна тканина міокарда і епікардом.

ендокардит. Ця оболонка представляє безперервну вистилку передсердь,шлуночків і покриває всі структурні освіти, що виступають в їхпросвіт, - клапани, сосочкові м'язи. За будовою і походженням ендокардавідповідає стінки кровоносних судин. В області передсердь і шлуночківв його складі розрізняють три шари. Найбільший внутрішній утворений ендотелієм ірозташованими під ним елементами сполучної тканини. Середній - м'язово -еластичний шар має найбільшу товщину і складається з щільноїсполучної тканини з численними еластичними волокнами,розташовуються паралельно поверхні. У зовнішній частині цього шарує клітини гладкої м'язової тканини. Третій шар - зовнішнійсполучнотканинний - межує з міокардом, складається з пухкоїсполучної тканини, яка переходить у ендомізій міокарда. Цей шармістить кровоносні судини, а в окремих ділянках - атипові клітинипроводить м'язової тканини.

Тим передсердями і шлуночками, а також між шлуночками іщо виходять з них судинами розташовуються клапани. Передсердно-шлуночковий
(атріовентрикулярної) клапан в правій половині серця складається з трьохстулок, тому його називають тристулковим, а в лівій половині - клапандвостулковий, або мітральний. Стулки обох атріовентрикулярна клапанівмають подібної гістологічної структурою. Вони покриті з обох сторінендотелієм і мають середній шар щільної сполучної тканини, що переходить упідставі стулки в щільну сполучну тканину кілець, що оточуютьотвори. Передсердно сторона стулок - гладка, а шлуночкова звиступами, від яких починаються сухожильні нитки, протилежними кінцямиприкріплюються до виступаючих на стінках шлуночків сосочкові м'язам.
Завдяки сухожильних ниток при сильних скорочення шлуночків НЕвідбувається вивертання стулок клапанів у бік передсердь. Клапаниаорти і легеневої артерії (півмісяцеві) дещо тонший, ніж передсердно -шлуночкові, але гістологічно мають схожу з ними будову. У полумісячнуклапанів немає сухожильних ниток.

Міокард утворений серцевої м'язової ткани

Теги:Сердечно, судинна, система, тварин